Ogłoszenia

21.04.2024 / 28.04.2024

21 IV - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Z racji rozpoczętego Tygodnia Powołań modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne także z naszej Parafii oraz za nasze Seminarium Duchowne za profesorów i wszystkich kleryków.
2.Zbliża się 40 rocznica erygowania naszej Parafii. To wydarzenie duchowe do którego przygotowywaliśmy się od miesięcy Misjami Świętymi, modlitwą. Podziękujemy Miłosierdziu Bożemu za naszą Parafię i kościół oraz za wszystkich którzy tę Wspólnotę stanowili i stanowią. Będzie to też wydarzenie grupo twórcze - moglibyśmy go zatytułować: Gdzie miłość się weseli tam jest święto. Po Mszy św. 01 V spotkajmy się wszyscy przy ‘małym co nieco’ wraz z księdzem Biskupem i Kapłanami. Życzliwi parafianie zapraszają na coś ciepłego, pikantnego i słodkiego. Przewidujemy coś dla dzieci oprócz malowania twarzy możemy wynająć maszyny do robienia waty cukrowej, popcornu i gofrów. Potrzeba osoby do obsługi. Spotkanie uwieńczy Koncert Zespołu Muzycznego MIRIAM. Nie może Ciebie i Twojej Rodziny zabraknąć.
3.W sobotę, 27 IV prosimy o pomoc w przygotowaniu sal i terenu i mężczyzn i kobiety na godz. 10.00. Potrzebujemy jeszcze trochę ciasta jeżeli ktoś może upiec to prosimy.
4.W minionym tygodniu dzięki Bogu odnowiona została posadzka Świątyni i wymienione progi na granitowe w głównych drzwiach. Wracają już po renowacji i pozłoceniu stacje Drogi Krzyżowej i chcemy w tym tygodniu zakończyć remont zakrystii. Renowację drzwi do kościoła trzeba odłożyć - jest bardzo czasochłonna i droga. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę czy przelewem oraz za troskę i życzliwość. Bóg zapłać.
5.W sobotę zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 09.15.
6.W Gościu N. o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument. Jest także nowy nr Historii Kościoła poświęcony osobie Matki Bożej i np.: jak mogła wyglądać Maryja, jak przebiegał ślub z Józefem, skąd wzięły się rysy na ikonie jasnogórskiej i skąd pochodzi chanuka? Czasopisma z dolnej półki są do zabrania. Polecamy prasę katolicką.
7.We wtorek Uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski a w czwartek św. Marka Ewangelisty. Są to imieniny naszego Pasterza. Pamiętajmy o modlitwie za Księdza Biskupa a Jemu i wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
8.Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Adama Tkaczuka. Pomódlmy się za niego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

07.04.2024 / 14.04.2024

07 IV - II NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.Dziś na zakończenie Misji Świętych uroczyste Te Deum Laudamus – Ciebie Boga wysławiamy…, zaśpiewamy po sumie dziękując za Odkupieńczą Miłość Chrystusa, za dar Matki Bożej Czułej Miłości, za święty czas Misji i za o. Marka. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa za nasze grzechy najdobitniej przekonują nas, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty? Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Pan Jezus na Niedzielę Miłosierdzia dał wielkie obietnice. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego.
2.Dziś rozpoczyna się Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszych Rodzinach po Mszy św. o 15.00 – mieszkańcy ul. Potkanowskiej i Okrężnej. Obraz przechodzi po 24 godzinach do następnego domu o godz. 19.00 (oczywiście można się też umawiać indywidualnie na inną godzinę), nie ma konieczności zapraszać rodziny, odpowiednim czasem na spotkanie – Nabożeństwo całej wspólnoty domu przy Obrazie Jezusa może być czas zaraz po powitaniu Obrazu Nawiedzenia lub na zakończenie, poza tym możemy indywidualnie adorować i rozmawiać z Jezusem. Wraz z Obrazem przekazujemy Księgę Nawiedzenia do której możemy wpisywać podziękowania i prośby. Przy Nawiedzeniu nie robimy zbiórek pieniędzy. Wypada aby cała rodzina po Nawiedzeniu domu w niedzielę podziękowała Bogu na Mszy św. za ten dar przez uczestnictwo pełne czyli z przyjęciem komunii świętej.
3.Niedziela Miłosierdzia to święto patronalne Caritas i Wolontariatu w Polsce i rozpoczynamy 80 Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać. Dziękujemy dobrodziejom i ofiarodawcom naszej Parafii za życzliwość i pomoc. Miłosierdziu Bożemu zawierzamy na nowo naszą Wspólnotę, wszystkie Grupy parafialne, rodziny i wszystkich ludzi dobrej woli troszczących się na co dzień o innych.
4.Jutro Liturgicznie obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msza Św. o godz. 18.00 z odnowieniem lub złożeniem przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Blankiety możemy zabrać z ołtarza Matki Bożej. To najpiękniejsze dzieło miłosierdzia - zachęcamy.
5.W Gościu N., dodatku radomskim jest artykuł o naszej Parafii z racji Misji i Peregrynacji Obrazu Miłosierdzia Bożego. Jest Mały Gość, Różaniec i jeszcze Dzienniczek siostry Faustyny oraz bezpłatny misyjny Biuletyn MIVA Polska. Polecamy prasę katolicką.
6.Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania Odpustu.

24.03.2024 / 31.03.2024

24 III - NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

1.Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Przeżyjmy ten czas w większym zjednoczeniu z Bogiem. Gorzkie Żale ekspiacyjnej za grzechy nałogowe naszej Parafii o 14.30. Dziś Msza św. w Muzeum Wsi Radomskiej o 13.00 a Droga Krzyżowa z Fary do Katedry wyruszy o godz. 19.00 nasi parafianie niosą Krzyż wraz z ‘Borkami’ od Stacji VII do VIII.
2.Wielki Czwartek - Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. Jedyna Msza Święta tego dnia koncelebrowana przez naszych Kapłanów o godz. 18.00. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ‘Ciemnicy’ do godz. 21.00.
3.Wielki Piątek - Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia Święta o godz. 18.00. O 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O 17.30 Gorzkie Żale. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Adoracja Pana Jezusa w ‘Grobie’ do 19.45. O godz. 20.00 Droga Krzyżowa ulicami Starokrakowską i Stawową. Krzyż niosą wszystkie grupy parafialne i poszczególne stany. Modlić się będziemy za Ojczyznę, Kościół i naszą Parafię. W Wielki Piątek od 09.00 do 12.00 adoracja Pana Jezusa w ‘Ciemnicy’ wg porządku. Proszę się zapoznać. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły.
4.Wielka Sobota - poświęcenie ognia, wody i Eucharystia o godz. 20.00. W Wielką Sobotę święcimy pokarmy na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 12.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W wodę święconą zaopatrujemy się przy ołtarzu bocznym.
5.Niedziela Wielkanocna - Zmartwychwstanie Pana. Rezurekcja w intencji parafian o godz. 6.30. Następne Msze o 11.00, 12, 30 i 15.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 14.45.
6.II Dzień Świąt - Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na KUL.
7.Wielki Tydzień, a przede wszystkim Wielkanoc z Rezurekcją to manifestacja naszej wiary. Włączmy się czynnie w modlitwy, śpiewy Triduum Paschalnego i adoracje Najświętszego Sakramentu oraz w procesję rezurekcyjną. Zapraszamy wszystkich i młodzież i dzieci. Zadbajmy też o krzyże i kapliczki przydrożne.
8.Po Świętach we wtorek rozpoczynamy Jubileuszowe Misje Święte. Program otrzymaliśmy w Folderze po Kolędzie. Misjonarz Ks. prof. Marek Chmielewski będzie z nami już od Wielkiego Czwartku. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego wzięcia udziału w słuchaniu Bożego Słowa i modlitwie. Za dwa tygodnie Odpust Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszych Rodzinach. Każda Rodzina na kilka tygodni przez Nawiedzeniem otrzyma Przewodnik Nawiedzenia, pomoc jak przeprowadzić główne nabożeństwo domowe, modlitwy, śpiewy i najważniejsze teksty o Miłosierdziu Bożym. Nawiedzenie rozpocznie się od Rodzin ul. Potkanowskiej i Okrężnej. Już w tym tygodniu proszę o zabranie i dostarczenie Przewodników do każdej Rodziny z tych ulic. Plan Nawiedzenia jest wywieszony w gablocie. Nie zabieramy Przewodników sami – tylko bierzemy po ogłoszeniu dla całej ulicy czy bloku.
9.Plan Wielkiego Tygodnia, Misji Świętych i porządek Nawiedzenia wywieszony jest także w gablocie i na stronie parafialnej WWW i FB.
10.Do chorych z posługą sakramentalną udam się we wtorek, 26 III od godz. 09.00 (nie będzie odwiedzin chorych w I piątek kwietnia).
11.Zbiórki wszystkich ministrantów w czwartek o godz. 15.00, w piątek i w sobotę o g. 12.00.
12.Liturgicznie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia będziemy obchodzić w poniedziałek, 8 IV (Wielki Tydzień nie przyjmuje innych świąt).
13.Dziś po Mszy w czasie kiermaszu możemy wesprzeć Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.
14.W Gościu N. dodatek z modlitwami i medytacjami na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia. Polecamy prasę katolicką.
15.Wszystkim życzymy pokoju, pojednania w rodzinach, przebaczenia i pogody ducha, zbliża się Chrystusowe Zwycięstwo.

17.03.2024 / 24.03.2024

17 III - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół czy to na tacę czy przelewem.
2. W tym tygodniu zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Serdecznie dziękujemy dyrekcjom, katechetom, nauczycielom i rodzicom a także dzieciom i młodzieży z PSP 25, MOS ‘Pałacyk’ i Stowarzyszenia „KARUZELA’ za otwarte i aktywne uczestnictwo w rekolekcjach.
3. Wczoraj na Jasnej Górze i w całej Polsce rozpoczęła się nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Została ona nazwana „Akcją 21.20”, bo to właśnie w łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze zanoszona będzie modlitwa Apelu Jasnogórskiego, a po nim, o godz. 21.20 modlitwy nowennowe przez także wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W naszej Świątyni do przyszłej niedzieli nowenna będzie łączona z Koronką do Matki Miłosierdzia po Mszy wieczornej.
4. Gorzkie żale o 14.30.
5. We wtorek, 19 III Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Zapraszamy do modlitwy do Patrona Mężczyzn i całego Kościoła Świętego.
6. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 w intencji Świętości Życia, które dał nam Bóg od poczęcia do naturalnej śmierci.
7. W sobotę 40-godzinne Nabożeństwa Eucharystyczne i spowiedź wielkopostna - nie będzie rekolekcji, bo będą za tydzień Misje. Spowiedź w sobotę w godz. 8.30-10.30 i 16.00-18.00. Msze Św. w sobotę o godz. 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 11.00 do 16.00: 11.30-12.30 Krychnowice, 12.30-13.30 Pruszaków, 13.30-14.30 Jeżowa Wola, 14.30-15.30 Potkanów. Prosimy o zapoznanie się - Plan wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej Parafii. Módlmy się też o owoce sakramentu pojednania. W czasie Misji Świętych też będzie możliwość spowiedzi świętej w piątek, 5 IV. Kto jest w stanie łaski uświęcającej może skorzystać ze spowiedzi w trakcie Misji.
8. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczynamy Wielki Tydzień obchodów Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Św. W Muzeum Wsi Radomskiej Msza Św. pod przew. ks. Bpa Marka Solarczyka o godz. 13.00.
9. W przyszłą niedzielę w Radomiu odbędzie się Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Bp Ordynariusza. Początek o godz. 19.00 przy kościele Farnym a zakończenie przy Katedrze. Krzyż poniosą wszystkie Parafie Radomia. Nasi parafianie wraz z Parafią na Borkach od Stacji VII do VIII. Proszę zgłaszać kto może ponieść krzyż.
10. W przyszłą niedzielę po Mszach o 11.00 i 12.30 kwesta na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów.
11. Spotkanie lektorów czytających w niedzielę Pasję - w piątek o godz. 18.45.
12. Serdeczne podziękowanie za wiosenne prace na placu kościelnym, nowe rabatki, nasadzenia i pielęgnację wszystkim którzy wsparli i wykonali piękne dzieło.
13. Spotkanie KŻR będzie w kwietniu w Wielkanocny Wtorek, 2 IV o godz. 18.00.
14. Polecamy Katechezy Dorosłych w zakładce Wiadomości na stronie parafialnej WWW.
15. W Gościu N. min. wyjaśnimy o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu, jest też bogato ilustrowany magazyn Historia Kościoła. A w nim min. skąd wziął się celibat o mitach inkwizycji część 2, oraz nowy nr Małego G. Polecamy prasę katolicką.
16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA

- NABOŻEŃSTWO 40-GODZINNE
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Radom

SOBOTA 23 III 2024 r.

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ 08.30 – 10.30 i 16.00 – 18.00

08.30 - Spowiedź święta
09.00 – Msza św. z nauką
- Spowiedź święta
10.30 – Msza św. z nauką
16.00 - Spowiedź święta
16.30 – Msza św. z nauką
- Spowiedź święta
18.00 – Msza św. z nauką

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W GODZ. 11.30-16.00

11.30-12.30 Krychnowice
12.30-13.30 Pruszaków
13.30-14.30 Jeżowa Wola
14.30-15.30 Potkanów

10.03.2024 / 17.03.2024

10 III – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu rozpoczynamy Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Poprowadzi je ks. Dominik Idziak z Kowali. Wszystkich prosimy o modlitwę za naszą młodzież, wychowawców, rodziców i ks. Rekolekcjonistę.
2. Gorzkie Żale o 14.30.
3. W III piątek miesiąca Spotkanie Maryjne. Droga Krzyżowa o 17.15, Msza św. o 18.00 i konferencja. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
4. W sobotę odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia RRN w godz. 10.00-15.00.
5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca i modlitwa za dobrodziejów i ofiarodawców naszej Parafii.
6. Najlepsze życzenia składamy wszystkim solenizantom i jubilatom.

03.03.2024 / 10.03.2024

03 III - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 14.30 i Msza popołudniowa o 15.00. Droga Krzyżowa w piątek, 8 III o godz. 17.15 w intencji wszystkich kobiet. Zachęcamy do modlitwy i udziału w wielkopostnych nabożeństwach.
2. Jutro Msza św. w intencji Ojczyzny, o Polskę zgodną z Wolą Bożą o godz. 18.00.
3. W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z poświęceniem Książeczek do Nabożeństwa o godz. 12.30.
4. W zeszłą niedzielę na leczenie Szymonka złożyliśmy 3133,70 zł. i 10 EURO. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom także za ofiary składane na kościół.
5. Wielkopostny Dzień Skupienia pracowników Służby Zdrowia odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu w najbliższą sobotę, 09 III o godz. 09.45 a Wielkopostny Dzień Skupienia Nauczycieli i Wychowawców odbędzie się też w WSD w niedzielę, 10 III. Początek godz. 9.00.
6. W Gościu N. podejmujemy temat dobrej spowiedzi. Jak zrobić dobry rachunek sumienia. Jest też miesięcznik Różaniec.
7. W tym tygodniu z naszej Parafii odszedł do Pana Stanisław Korcz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.Stały porządek adoracji i spotkań:

• Niedziela - Spotkanie Gr. „Wreszcie żyć” dla osób uzależnionych i współuzależnionych o 16.00.
• Czwartek - Spotkanie Bractwa Przenajświętszej Krwi Chrystusa o godz. 16.30.
• Czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od 18.30 do 21.00 - prowadzenie Grupy Parafialne.
• Piątek - Spotkanie dla osób uzależnionych „Wspólnoty Św. Jakuba” o godz. 16.30.
• I Poniedziałek miesiąca o 18.00 Msza Św. za Ojczyznę zgodną z Wolą Boga i katecheza
• III Piątek miesiąca o 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Spotkanie Maryjne


31.03.2024 / 07.03.2024

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
Po Zmartwychwstaniu Chrystusa, my Chrześcijanie wiemy i wyznajemy, że krzyż przyjęty z wiarą nie jest przegraną, że śmieć ludzka nie jest końcem ale początkiem życia, a każda nasza ciemność może być rozświetlona porankiem Wielkanocy. Ta wiara w Jezusa jest zwycięstwem dającym nam pokój i radość. Aby każdy z nas doświadczył tej Bożej Mocy.
Przedłużmy te piękne chwile z Bogiem w czasie Misji Świętych.
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

31 III NIEDZIELA WIELKANOCNA
1.Dziś Niedziela Zmartwychwstania Chrystusa - kończymy Święte Triduum Paschalne. Rozpoczyna się Oktawa i Okres Wielkanocny, który będzie trwał do Zesłania Ducha Świętego czyli do Zielonych Świąt.
2.Składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzenie i uświetnienie Uroczystości Wielkanocnych:
•Za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Jezusa oraz świąteczną dekorację Anecie Wrzesień oraz Elżbiecie Matuszewskiej, Mirosławowi Wrzesień i Krzysztofowi Czajkowskiemu.
•Za ufundowanie kwiatów do kościoła i jeszcze raz za wykonanie pięknej alei róż do Figury Matki Bożej oraz za wykonanie oświetlenia krzyża na wieży kościoła i odnowienie Krzyża Misyjnego naszym parafianom.
•Za prowadzenie Liturgii Wielkiego Tygodnia wszystkim lektorom, ministrantowi, pani Joannie organistce i kapłanom.
•Za adorację Pana Jezusa i za organizację przejścia Drogi Krzyżowej Harcerzom Zawiszakom, Policji, Wojownikom Maryi i wszystkim niosącym krzyż. Było nas ponad 200 osób.
•Za organizacje Procesji Rezurekcyjnej pani Joannie Organistce, panu Krzysztofowi, ministrantom i niosącym baldachim, chorągwie, różaniec i figury.
•Wszystkim za liczny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia serdeczne Bóg zapłać.
3.Jutro Wielkanocny Poniedziałek, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
4.We wtorek rozpoczynamy Jubileuszowe Misje Święte, które zakończą się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Odpust Parafialny. Plan Misji Świętych to spotkania od wtorku do soboty na Mszach Świętych o godz. 10.00 lub 18.00. Wtorek poświęcony jest naszym zmarłym w czyśćcu cierpiącym – modlimy się o dar Nieba dla naszych wszystkich dobrodziejów, w środę za chorych, starszych i samotnych z Sakramentem Namaszczenia – przypomnijmy, że każdy może przyjąć Sakrament zjednoczenia z Chrystusem Ukrzyżowanym, w czwartek za małżonków i nasze rodziny, w piątek dzień pokuty i pojednania i w sobotę dzień Maryjny z procesją różańcową do WSD pod Pomnik św. Jana Pawła II – to I sobota miesiąca. Codziennie będą adoracje Najświętszego Sakramentu i Nowenna. Od wtorku do czwartku o godz. 20.15 będzie wykład ks. Marka zakończony Apelem Jasnogórskim. W piątek spowiedź misyjna od 10.00 do 12.00 i od 19.00 do 21.00 – jest to I piątek miesiąca. Będą też zaproszeni kapłani. Młodzież i dzieci niech przyjdą na 19.00. W Niedziele Miłosierdzia Bożego zakończenie Misji Świętych i rozpoczęcie Peregrynacji – Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w Rodzinach. Na Msze Św. na godz. 15.00 zapraszamy mieszkańców ul. Potkanowskiej i Okrężnej. Obraz rozpocznie Nawiedzenie rodzin od nr 1. Dziękuję za dostarczenie Przewodników do każdej rodziny. Ofiarę możemy składać na tacę - nie robimy żadnych zbiórek.
5.Spotkanie członków KŻR ze zmianką we wtorek o 18.00.
6.Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


25.02.2024 / 03.03.2024

25 II - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś Gorzkie Żale z nauką Pasyjną o godz. 14.30 i Msza wieczorna.
2. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i spowiedź święta. Droga Krzyżowa o 17.15. Do chorych udam się w tym dniu od godz. 9.00. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie o 17.30.
3. W przyszłą niedzielę spotkanie członków Kół Żywego Różańca o godz. 8.00.
4. Naszą modlitwą ogarniamy misje i posługę animacyjną Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Misje i misjonarzy wspieramy cały rok modlitwą, ofiarowanym cierpieniem czy wyrzeczeniem oraz pieniężnie np. wysyłając SMS - nr na plakatach (72052 – ‘pomoc misje’).
5. Podajemy program duszpasterski na najbliższy okres:
- Rekolekcje szkolne dla młodzieży i dzieci: 11-13 III, prowadzi ks. Dominik Idziak z Kowali, dzień spowiedzi wielkopostnej w sobotę, 23 III przed Niedzielą Palmową (bez rekolekcji) i Misje Święte będą po Wielkanocy do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Prowadzi ks. prof. Marek Chmielewski z KUL.
- Chrztów nie będzie w Niedzielę Palmową a udzielane będą w Święta o godz. 11.00. Spisanie chrztu i konferencja dla rodziców i chrzestnych w środę, 27 III o godz. 19.00.
6. Na internetowej stronie Parafii druga część Katechezy o pojednaniu i pokucie. Zakładka Wiadomości i Katecheza dorosłych. Serdecznie polecamy.
7. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką.
8. Zgodnie z zapowiedzią po Mszy św. zbiórka ofiar na leczenie i rehabilitację chorego na neuroblastome 4 stopnia Szymonka.
9. Z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Pana: Krzysztof Kwapisz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.


Stały porządek adoracji i spotkań:

• Niedziela - Spotkanie Gr. „Wreszcie żyć” dla osób uzależnionych i współuzależnionych o 16.00.
• Czwartek - Spotkanie Bractwa Przenajświętszej Krwi Chrystusa o godz. 16.30.
• Czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od 18.30 do 21.00 - prowadzenie Grupy Parafialne.
• Piątek - Spotkanie dla osób uzależnionych „Wspólnoty Św. Jakuba” o godz. 16.30.
• I Poniedziałek miesiąca o 18.00 Msza Św. za Ojczyznę zgodną z Wolą Boga i katechez
• III Piątek miesiąca o 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Spotkanie Maryjne

14.04.2024 / 21.04.0024

14 IV - III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dziękujemy jeszcze raz za liczny udział w Misjach Świętych i Niedzieli Odpustowej. W najbliższy piątek – III piątek miesiąca podziękujemy za łaski otrzymane podczas Misji za Słowo Boże za Sakramenty Święte za ks. prof. Marka i Kapłanów na Mszy Św. do Miłosierdzia Bożego. Zaczniemy o godz. 17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. konferencja. Zapraszamy w najbliższy piątek.
2.Za ponad dwa tygodnie przypada 40 Rocznica Powstania - Erygowania naszej Parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu. Na Mszy Św. o godz. 18.00 w środę, 1 V pod przew. ks. Biskupa Marka Solarczyka podziękujemy Bogu za Dar tej Wspólnoty, za Duszpasterzy, Budowniczych i Dobrodziejów. Będziemy modlić się za śp. Stanisława Pietruchę pierwszego Proboszcza i budowniczego kościoła i zmarłych dobrodziejów i ofiarodawców. Po Mszy św. 1 V wszystkich zapraszamy na Festyn i na Koncert Zespołu Muzycznego MIRIAM. Grającymi i śpiewającymi w tym Zespole są kapłani naszej Diecezji. Ksiądz Biskup i zaproszeni Kapłani chcą być razem z nami na poczęstunku. Trzeba będzie przygotować klubo-kawiarnie i wiatę na Festyn, za dwa tygodnie w sobotę, 27 IV i mężczyzn i kobiety prosimy o pomoc na godzinę 10.00. Jeżeli ktoś może włączyć się w organizację Festynu to zapraszamy już jutro na spotkanie przygotowujące po Mszy. Godzina 18.30. Planujemy coś na ciepło i na słodko.
3.Misje Święte miały też za cel przygotowanie duchowe nas na to Wielkie Święto, pozostaje jeszcze kilka rzeczy do zrobienia materialnego przy kościele: do renowacji i pozłocenia poszły już stacje Drogi Krzyżowej, zdążymy jak Bóg pozwoli wymienić jeszcze progi na granitowe w kościele i odmalować główne drzwi, wyszlifować posadzkę w głównej nawie oraz wymienić drzwi do zakrystii i klubo-kawiarni (nie opłaca się ich remontować). Jutro na spotkaniu omówimy te sprawy.
4.Za tydzień III niedziela miesiąca i taca gospodarcza. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na naszą Świątynię na tacę czy przelewem. Jest to Niedziela Dobrego Pasterza i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
5.Dziś Święto Chrztu Polski. Naszą modlitwę w intencji Ojczyzny kierujemy do Jezusa Zmartwychwstałego przez Maryję naszą Królowe i św. Michała Archanioła.
6.Rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który ma nam przypominać prawdę, że ‘nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa’ i zachęcić do powracania stale do czytania i uważnego słuchania Słowa Bożego.
7.W Gościu N. polecamy artykuł o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę z racji Narodowego Święta Chrztu Polski. Jeszcze jest Różaniec. Polecamy prasę katolicką.
8.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.
9.Od dziś po każdej Mszy Św. będziemy odmawiać Modlitwę do świętego Michała Archanioła w intencji ochrony przed Złem Kościoła Świętego i Parafii oraz o owoce Jubileuszu i za rodziny przyjmujące Obraz Jezusa Miłosiernego. Prośmy św. Michała Archanioła: „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego du¬cha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, Szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.

Stały porządek adoracji i spotkań:
• Niedziela - Spotkanie Gr. „Wreszcie żyć” dla osób uzależnionych i współuzależnionych o 16.00.
• Czwartek - Spotkanie Bractwa Przenajświętszej Krwi Chrystusa o godz. 16.30.
• Czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od 18.30 do 21.00 - prowadzenie Grupy Parafialne.
• Piątek - Spotkanie dla osób uzależnionych „Wspólnoty Św. Jakuba” o godz. 16.30.
• I Poniedziałek miesiąca o 18.00 Msza Św. za Ojczyznę zgodną z Wolą Boga i katecheza
• III Piątek miesiąca o 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Spotkanie Maryjne.