Ogłoszenia

21.07.2024 / 28.07.2024

21 VII XVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1.Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na kościół czy na tacę czy przelewem.
2.Dziś rozpoczynamy 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: Razem nieśmy Chrystusa na krańce świata. Za chwilę odmówimy Akt oddania Matce Bożej wszystkich kierowców i podróżujących a po zakończonej Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów – kto ma auto do poświęcenia proszę do nich podejść i poczekać chwilę. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone są na MIVA POLSKA czyli na zakup środków transportu dla misjonarzy.
3.W piątek, 26 VII z racji wspomnienia św. Joachima i Anny obchodzimy w Kościele IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jest to okazja do modlitwy za naszych dziadków żyjących i zmarłych oraz okazania Im wdzięczności, miłości i życzliwości.
4.Zapraszamy na Msze Św. za naszych solenizantów; pana Krzysztofa Czajkowskiego w czwartek i za panią Annę Buzor w piątek o godz. 18.00.
5.Do naszej Świątyni został zakupiony nowy Krzyż. Figurę Pana Jezusa (korpus) wykonał z drzewa lipowego Krzysztof Madoń z Pracowni Rzeźby Sakralnej w Suchej Beskidzkiej. Drewno krzyża pochodzi z deski starego kościoła w Suchej Beskidzkiej. Bóg zapłać dwom rodzinom parafialnym za ten dar.
6.Trwają zapisy na drugi autokar na pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik z racji 40-lecia naszej Parafii na sobotę 17 VIII.
7.Z prasy jest Gość N. i Śpiewnik na każdą okazję w cenie 20 zł.
8.Wszystkim babciom i dziadkom życzymy, aby Wasza praca i modlitwa zaowocowały jak największą miłością i spokojem w Waszych Rodzinach. I wszystkim licznym w tym tygodniu solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.
9.W tym tygodniu zmarł śp. Dariusz Pietruszka z naszej Parafii. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


Stały porządek adoracji i spotkań:
•Niedziela - Spotkanie Gr. „Wreszcie żyć” dla osób uzależnionych i współuzależnionych o godz. 16.00.
•Czwartek - Spotkanie Bractwa Przenajświętszej Krwi Chrystusa o godz. 16.30.
•Czwartek - Adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 21.00 - prowadzenie Grupy Parafialne.
•Piątek - Spotkanie dla osób uzależnionych „Wspólnoty Św. Jakuba” o godz. 16.30.
•I Poniedziałek miesiąca o 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny o Polskę zgodną z Wolą Bożą i katecheza.

14.07.2024 / 21.07.2024

14 VII - XV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1.W naszych kościołach Chrystus Eucharystyczny czeka na nas i na naszą adorację wynagradzającą i błagalną. To poza Mszą Świętą jedna z najdoskonalszych form modlitwy i uwielbienia Boga a zarazem jedna z najbardziej skutecznych. Kruchta w naszym kościele jest zawsze otwarta (kraty chronią wnętrze kościoła) w każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu jest od Mszy wieczornej do godz. 21.00. Oprócz tego jeszcze Nabożeństwa.
2.W najbliższy, III piątek miesiąca Nabożeństwo o 17.30 i o 18.00 Msza Św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zapraszamy.
3.Za tydzień rozpoczyna się 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: Razem nieśmy Chrystusa na krańce świata. Po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców oraz wszystkich podróżujących.
4.Trwają zapisy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik i Krakowa w sobotę 17 VIII
z racji 40 rocznicy istnienia naszej Parafii. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.
5.Podłączono już nitkę gazową na plac parafialny teraz jest wykonywany projekt zainstalowania gazu w kotłowni. Za tydzień modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej Parafii, taca gospodarcza. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kościół.
6.Dziękujemy Panom i Paniom za pokoszenie trawy i troskę o zieleń i kwiaty przy Parafii.
7.Z prasy jest Gość N. i jeszcze m. Różaniec oraz Śpiewnik w cenie 20 zł. Polecamy.
8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

09.07.2024 / 14.07.2024

07 VII - XIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1.W czwartek, 11 VII obchodzimy Święto św. Benedykta opata, Patrona Europy. Módl się, pracuj i nie bądź smutny to jego dewiza, która leży u podstaw kultury europejskiej i winna być fundamentalną strukturą naszego chrześcijańskiego życia. Modlimy się o powrót do korzeni dla Europejczyków.
2.W zeszłą niedziele na misje w Kamerunie złożyliśmy 5231,65 zł.. Ks. Mirosław Bujak przekazuje nam serdeczne podziękowanie, pozdrowienia i zapewnia o modlitwie. Dziękujemy także za ofiary składane na tacę i przelewem na nasz kościół. Bóg zapłać.
3.Warto zagłosować na projekt z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza nr 277 dla naszej Szkoły Podstawowej 25. Dziś ostatni dzień głosowania. O poparcie prosi Społeczność PSP nr 25.
4.Planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik i Krakowa w sobotę 17 VIII. Koszt 80 zł. Nawiedzimy min. Sanktuarium Jezusa Miłosiernego i Centrum św. Jana Pawła II z racji 40 rocznicy istnienia Parafii. Zapisy w zakrystii.
5.Wczoraj zakończyły się Rekolekcje Rodzin organizowane przez RRN Diecezji Radomskiej. W Czarnej Górze na Podhalu było nas 125 osób w tym z Parafii 14 osób. Dziękujemy Bogu za szczęśliwy pobyt.
6.Z prasy jest Różaniec i Gość N. polecamy.
7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia.

30.06.2024 / 07.07.2024

30 VI - XIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1.Dziękujemy ks. Mirosławowi Bujakowi za głoszone dziś Słowo Boże i świadectwo umiłowania Kościoła powszechnego. Po Mszy św. puszka na misje w Kamerunie.
2.Jutro Msza św. za Ojczyznę o Polskę zgodną z Wolą Bożą o godz. 18.00.
3.W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy do 21.00. W piątek Adoracja Pana Jezusa i spowiedź święta od godz. 17.00. W sobotę Nabożeństwo różańcowe o 17.30.
4.Za tydzień spotkanie członków KŻR o godz. 8.00.
5.Dziękujmy za wszystkie ofiary składane na naszą Parafię. Bóg zapłać.
6.Z prasy jest Gość Niedzielny i Trwajcie w miłości. Polecamy.
7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
8.W ich intencji oraz rodzin nawiedzanych przez Obraz Jezusa Miłosiernego odmówimy: Święty Michale Archaniele….